PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال نوشتار نستعلیق به محیط وکتور 100% عملی

ampoursha
2013/01/04, 01:09
نوشتار اصلی در نرم افزار میر عماد به رشته تحریر در می آید لذا نیاز دارید که این نرم افزار را نصب نمایید. به علت حمایت تالار از تولید کنندگان داخلی از ارائه نرم افزار قفل شکسته میر عماد معذوریم. (البته در سایت مریم سافت سازنده این نرم افزار دیدم که نوشته بود استفاده از نرم افزار قفل شکسته تولیدی این شرکت برای مصارف شخصی آزاد است، ولی از بابت مسایل بعدی از ارائه این نرم افزار ... اگر در اینترنت یه گشت کوچک بزنید حتماً این نرم افزار را پیدا می نمایید ولی با توجه به اینکه این نرم افزار قیمتی ندارد لطفاً برای حمایت از تولید کننده نرم افزار آن را خریداری نمایید.)

برای این کار شما نیاز دارید اطلاعات مختصری را از چند نرم افزار داشته باشید.

محیط ویندوز مورد نظر نظر ما ویندوز سون می باشد.

قبل از انجام، نرم افزار های Adobe Illustrator و Adobe Acrobat Writer را نصب نمایید.
چنانچه مایلید فایل نهایی را در محیط کارل درا وارد نمایید این نرم افزار را هم نصب نمایید. (با توجه به اینکه انواع دستگاه های چینی این نرم افزار را Target خود قرار داده اند این مطلب را عرض نمودم.)

1- مطلب مورد نظر را در محیط وردپد و توسط نرم افزار میر عماد تایپ نمایید.

2- از منوی File گزینه Print را انتخاب نمایید، از قسمت انتخاب پرینتر ها گزینه Microsoft XPS Document Writer را انتخاب نمایید، بر روی دکمه Print کلیک نمایید، پنجره Save the file as باز می گردد، نام فایل مورد نظر و مسیر ذخیره سازی را وارد نمایید.

3- بر روی فایل ذخیره شده کلیک سمت راست نمایید و گزینه Convert to Adobe PDF را انتخاب نمایید، نوشتار شما در نرم افزار آکروبات باز می گردد، از منوی فایل گزینه Save as و پس از آن More Options و بعد از آن گزینه Encapsulate PostScript را انتخاب نمایید. پنجره Save as باز شده و از شما در خواست می نمایید که نام فایل خود را با پسوند EPS ذخیره نمایید. (اینکار را انجام دهید.)

---- خب تا اینجا یک فایل با پسوند EPS داریم این فایل قابلیت باز شدن در اغلب نرم افزار های گرافیکی را داراست. ( مانند Adobe Photo Shop, Adobe Illustrator و غیره)

---- چنانچه مایلید که این فایل را در محیط Corel Draw باز نمایید مطالب بعد را ادامه دهید. (درست است که نرم افزار کارل قابلیت باز نمودن فایل های EPS را داراست ولی با توجه به اینکه نرم افزار آکروبات رایتر آن را کمپرس نموده نمی تواند آن را به صورت استاندارد باز نمایید.)

4- فایل EPS ذخیره شده را در محیط Adobe Illustrator باز نمایید، از منوی File گزینه Save As را انتخاب نمایید و از پنجره باز شده نام و مسیر فایل جدید را با پسوند AI را وارد نمایید، پنجره جدیدی با نام Illustrator Options باز می گردد، خیلی مهم است که گزینه Use Compression را غیر فعال نمایید، در آخر بر روی کلید OK کلیک نمایید.

مبارک باشد حالا شما یک فایل با قابلیت باز شدن در نرم افزار کارل را دارید. (فایل جدید با پسوند AI را وارد نرم افزار Corel Draw نمایید بر روی نوشتار در محیط کارل کلیک سمت راست نمایید و گزینه Ungroup All را انتخاب نمایید حالا نوشتار به صورت مجزا و تفکیک شده در محیط کارل در اختیار شماست.)

این شیوه مختص نرم افزار میر عماد نبوده و می توانید از این شیوه در تمامی نرم افزار های نوشتاری با هر نوع فونت و نوشتاری استفاده نمایید.

درست است که این شیوه طولانی است ولی در تمامی کامپیوتر ها قابل اجراست، شیوه های دیگری نیر مثل استفاده از نرم افزار Brode Gun PDF/Machin "که خود سایت مریم سافت پیشنهاد داده است." نیز وجود دارد ولی در برخی از ویندوز ها قابلیت استفاده ندارد و یا نوشتار را به صورت ناقص وارد می نماید.

امیدوارم مفید واقع گردد.

ALI-CNC
2013/01/12, 14:10
سلام من تازه واردم وتجربیاتی درزمینه طراحی با کرل دارم برای انتقال خط نستعلیق به کرل می شود از نرم افزار chalipaاستفاده کرد به این ترتیب که متن مورد نظر رو تایپ کنید و با استفاده از نوار ابزار بالا آنرا کپی کرده ودر نرم افزار کرل پیست کنیدوآنرا ويرايش کنید.
با تشکر

taqdiri
2013/01/14, 01:27
نرم افزار chalipa فقط نستعلیق دارد . اگه شما بخواهید از فونت های دیگر چون معلی ، کوفی ،شکسته و... استفاده کنید . بهترین روش استفاده از نرم افزار میر عماد است .

زرین چوب
2013/11/10, 00:16
با سلام به كليه دوستان - من اين كار رو اين طوري انجام ميدم . ابتدا در ورد با فونت های مير عماد تايپ کنید . بعد متن را انتخاب کنید کلید Alt +c را زده پنجره خروجی گرافیکی باز میشه . برنامه corel یا fhotoshap را باز کرده و گزینه copy را از پنجره خروجی گرافیکی زده متن مورد نظر کپی میشه . بقیه کار به عهده شما .

ampoursha
2013/11/11, 02:05
راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد ولی بر روی همه کامپیورتر ها قابل اجرا نیستند (مخصوصاً اگر از ویندوز 7 یا 8 استفاده نمایید.)

روشی که در ابتدا عنوان نمودم مقداری وقت گیر و شاید سخت باشد ولی 100 درصد عملی است.

بنده از روش شما نتوانستم استفاده کنم ولی در هر صورت ممنون

hossep
2013/12/20, 20:54
سلام
من هم یه روش دارم میگم شاید به دردتون بخوره
نرم افزار کلک 2010 رو نصب کنید متنتون رو بنویسید بعد با فرمت pdfسیو کنید و در نرم افزار کرل وارد کنید
همونطور که میدونید pdfقابلیت ثبت وکتور رو داره
اگه کسی لازم داشت یه سرچ کنه کلک 2010 رو پیدا میکنه