نخستین مرجع رایگان ماشین ابزار در ایران
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
  1. Top | #1

شماره عضویت
    34
    عنوان کاربر
    برای ما عزیزه
    میانگین پست در روز
    0.01
    دارنده دستگاه
    انتخاب نشده
    تشکر شده 9 بار در 2 پست

پیش فرض استفاده از بال اسکرو

سلام

ممنون میشم در مورد روش استفاده از بال اسکرو توضیح بدید.
    البته با روشی که بال اسکرو می چرخد آشنایی دارم.
    در برخی از دستگاه ها دیدم که بال اسکرو ثابت است و موتور روی بال اسکرو حرکت می کند. دقیقاً نمی دونم از چه امکاناتی برای این کار باید استفاده کنم.

توی سایتهای خارجی هم هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.
    ممنون می شم که در این مورد توضیح بدید.

2. Top | #2

شماره عضویت
    34
    عنوان کاربر
    برای ما عزیزه
    میانگین پست در روز
    0.01
    دارنده دستگاه
    انتخاب نشده
    تشکر شده 9 بار در 2 پست

ممنون از اینهمه بذل توجه اعضاء

با این همه جوابی که به سوال من داده شد واقعاً دارم غش میکنم

آقای نظری لطفاً خودتون جواب بدید ظاهراً اینجا کسی غیر از شما دلسوز نیست.

3. Top | #3

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    میانگین پست در روز
    0.59
    دارنده دستگاه
    روتر - لیزر
    تشکر شده 1,129 بار در 485 پست

منتظر بودم تا ببینم یه پدر آمرزیده ای می آد و جواب شما رو بده که ....

اشکال نداره

ببین عزیز چیز خاصی نیست شما باید از تکنیک تسمه تایم و مهره گردان استفاده نمایید.
    هنگام خرید قطعات از فروشنده هم که بخواهید برای شما توضیح خواهد داد.
    در حال حاضر فقط یه تصویر از ماشین خودم رو میتونم براتون قرار بدم اگر هم بعداً فرصتی پیش آمد بیشتر توضیح می دهم.
    timing.jpg
    در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.

4. 2 کاربر زیر از ampoursha بابت این پست مفید تشکر نموده است:

edris1987_66 (2014/02/25),zina (2013/06/09)

5. Top | #4

شماره عضویت
    565
    عنوان کاربر
    مدیر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.24
    دارنده دستگاه
    انتخاب نشده
    تشکر شده 314 بار در 142 پست

من تا الان این سیستم رو از نزدیک ندیدم اما ...
    مشکل سیستم بال اسکرو توی طول هست یعنی استفاده از آنها در محورهای طویل ایراد دارد
    علت آن هم همانطور که مستحضرید در سیستم پیچش معین استاتکی (یکسر گیر دار و یکسر آزاد) ( همان حالتی که در حالت نصب موتور به انتهای میله بال اسکرو پیش میآید ) مقدار تنش با طول رابطه مستقیم دارد یعنی با دور شدن قسمت متحرک از موتور مقدار تنش و تغییر شکل میله افزایش میابد و قسمت بعد از آن (قسمت بعد از مهره تا انتها ) عملا نقشی در تحمل پیچش ندارد

اما چیزی که بنظر میرسد این هست که با این سیستم که موتور روی میله حرکت میکند چون دوسر میله بصورت صلب به بدنه متصل میشوند سیستم تبدیل به نامعین استاتیکی میشود و هر دو سمت میله نسبت به محل موتور در آن لحظه در باربری مشارکت میکنند
    علاوه بر آن به علت اصطکاک بسیار کم بال اسکرو تقریبا هیچ پیچش قابل توجهی به میله وارد نمیشود و تبدیل به نیروی محوری میشود

اما مطلب مهمی که میخاهم بدانم این هست که (مخصوصا از جناب پورشاه نظری که عملا از این سیستم استفاده کردند):
    در سیستم چرخ و دنده با کوچکترین تولرانس در مونتاژ دنده ها یا ال ام گایدها رو بدنه شاهد لرزش دستگاه و استهلاک آنها هستیم
    بنظر میرسد در این سیستم چون مسیر حرکت بعهده ال ام گاید هست و در محل های بحرانی (جایی که خطای جزئی ساخت هست) میله بال اسکرو امکان تغییر شکل جزئی و جذب لرزش را داشته و مانع لرزش محور میشود و بدین ترتیب لرزش کلی دستگاه بطور چشمگیر کاهش میابد
    آیا با این اوصاف این سیستم موجه تر از چرخ و دنده نیست ؟

6. 2 کاربر زیر از shifu بابت این پست مفید تشکر نموده است:

ampoursha (2013/06/09),arashk820 (2014/06/21)

7. Top | #5

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    میانگین پست در روز
    0.59
    دارنده دستگاه
    روتر - لیزر

ممنون از اطلاعات مفیدتون
    مواردی را که عنوان نمودید کاملا صحیح می باشند.

معمولا برای محورهای کوتاه (نهایت 250 سانت) بهترین گزینه است، در عرف می بینیم که فقط برای محور z از بال اسکرو استفاده می شود ولی همانطور که گفتم اگر از هزینه صرفه نظر کنیم برای دستگاه 130*250 بهترین گزینه است.
    ازبابت مشکل پیچش بال اسکرو هم تا حدودی می توانید با افزایش قطر این مشکل را حل نمود.(البته جدول محاسباتی در کاتالوگها قید گردیده)

در مورد لرزش دستگاه:
    هر دستگاهی و با هر دقتی که ساخته می شود میزانی از لرزش را داراست و دستگاه های مبتنی بر حرکت بال اسکرو هم خارج از این قاعده نیستند.
    همانطور که می دانید خداوند برای هر دردی دوایی آفرید.
    کوپیلنگ هایی ساخته شده که بین دو سر خود پلاستیک ارتجاعی دارند با نصب این نوع کوپلینگها می توانید تا 90 درصد از لرزش را کاهش دهید.
    البته و صد البته تراشکاری همزمان میز دستگاه(بورینگ) هم بسیار مهم و مفید خواهد بود

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.

8. کاربر زیر از ampoursha بابت این پست مفید تشکر نموده است:

arashk820 (2014/06/21)

9. Top | #6

شماره عضویت
    380
    عنوان کاربر
    همراه
    میانگین پست در روز
    0.00
    دارنده دستگاه
    انتخاب نشده
    تشکر شده یک بار در یک پست

فرز سنتر های 3-4 متر آلمانی و حتی دروازه ای های طویل تر از 4 متر هم که همشون بال اسکرو دارن.
    برای بالای 1.30 شما میفرمایید از چی استفاده بشه؟
    شرکت ماشین آلات بزرگ صنعتی تبریز
    مجتمع انبار های بزرگ ماشین آلات صنعتی تبریز
    واردات و فروش انواع ماشین افزار
    قهرمانی

10. Top | #7

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    میانگین پست در روز
    0.59
    دارنده دستگاه
    روتر - لیزر

استاد عزیز من گفتم تا 250 نه 130
    مد نظر بنده روتر بود و من هم نگفتم که دستگاه های بزرگ با این تکنیک ساخته نمی شوند.
    من بال اسکرو 6 اینچ هم دیدم توی دستگاه بورینگ فرز
    دستگاه های روتر معمولا برای سایز بالاتر از سیستم راک اند پینیون استفاده می کنند، البته اصلی ترین دلیل هزینه ساخت هست.

ما همینطوری هم برای فروش دستگاه مشکل داریم چه برسه به اینکه هزینه تولید بیشتر هم بشه (میدونید که یکی از معیار های تعیین کننده قیمت دستگاه سیستم حرکتی اونه)
    بنده محاسبه نکردم ولی فکر می کنید برای دستگاه 190*380 از چه مدل، چه قطر، چه گام حرکتی و همینطور چه متریالی باید استفاده کرد و هزینه نهایی چقدر خواهد بود؟

مشکل اصلی ما اینه که خریداران در مورد قطعات دستگاه و شیوه ساخت هیچ نمی دانند.

به عنوان مثال:

مشتری تماس گرفته و می گوید من نجارم و دستگاه برای ساخت درب می خوام، دستگاه سی ان سی چند؟
    بنده هم در جواب گفتم: چی دستگاهی، با چه مشخصاتی؟
    ما دستگاه هایی با این مشخصات و این مشخصات و ... داریم، مشتری هامون هم راضی هستند، می تونم شماره تماسشون ....

مشتری: نمی دونم، فقط بتونه ام دی اف دوبل رو ببره (گفتند اگر بتونه دوبل ببره یعنی خیلی خوبه)
    بنده: کی گفته

مشتری: مهندس مشاور شرکت فلان
    بنده: بله ام دی اف دوبل هم میبره ولی مشخصات دقیق تر بدید تا بتونم قیمت بدم خدمتتون.

مشتری: بعد اینکه، بتونه بدون طراحی هم کار کنه، آخه من کامپیوتر بلد نیستم.
    بنده: اینکه نمی شه.

مشتری: مهندس فلانی از شرکت فلان گفته که ما اینطوری بهتون میدیم!
    بنده:
    یعنی گفتند که سی ان سی شون بدون طراحی کار میکنه؟ یعنی روشن می کنید بعد یه دکمه می زنید و کارتون رو براتون انجام میده؟

مشتری: بله
    بنده: اونوقت نپرسیدید چطوری؟

مشتری: گفتند که طرح ها رو براتون میریزیم روی فلش بهتون میدیدم و هر فلش با طرح هاش 250 هزار تومان
    بنده: بله، صحیح فرمودند؟!؟!

توی فکرم: با دیویست تا طرح درب از پیش آماده شده خیال خودشون رو از باب آموزش راحت کرده اند، اینا تاجر هستند نه من بدبخت که خودمو ...

مجدد بنده: ما علاوه بر آموزش یک بانک کامل 3d هم به رایگان خدمتتون تقدیم می کنیم.
    مشتری: حالا 2 ساعته دارین از من سوال میکنید،قیمت می دید یا نه؟

بنده: بله قربان .... تومان
    مشتری: خیلی گرون فروشید.

بنده: آقا مشخصات دستگاه ما اینه و با این مشخصات کمتر از این برامون مقدور نیست.
    و ......

بنده: قربان می تونید مشخصات دستگاه رو از فروشنده قبلی تون بگیرید و برای من فکس کنید؟
    مشتری: بله

نیم ساعت بعد: دی ری لینگ فکس اومد، مشخصات:
    یه مشت چیز های عجیب و غریب و ... حتی اسپیندل هم نداشت بجاش فرز انگشتی گذاشته بودند، دیگه خودتون بقیش رو فرض کنید.

تماس با مشتری به رسم ادب و اعلام نتیجه: قربان تفاوتهای دستگاه ما با فروشنده مذکور اینها هستند ....

در آخر ما از مشتری شنیدیم:
    آقا یه طور حرف می زنی انگار ما بی سوادیم (اگه نخوردیم نون گندم دیدیم دست مردم.) سی ان سی، سی ان سی هست دیگه.

سرتون و چشماتون رو درد آوردم،
    ما هر روز با یه مدلی از این تماس ها درگیریم.
    ابتدا باید به خریدار آموزش خرید رو بدیم و بعد دستگاه رو بهشون تقدیم کنیم، خیلی ها هم که مثل بالا بده کار هم میشیم.
    با این اوضاع فروشندگان ما و خریداران ما،
    بنده مجبورم کلیه جوابهایم را بر پاییه بازار ایران عنوان کنم.

باز هم اگر قصوری است بر بنده خاطی ببخشید. چیزی که مسلم است بنده کامل نیستم و خیلی چیزها را نمی دانم و از اینکه شما با حضورتان ما رو سرافراز می کنید بسیار خوشحالم.
    بازم منتظر نظرهای تند و یواشتون هستم

11. 2 کاربر زیر از ampoursha بابت این پست مفید تشکر نموده است:

arashk820 (2014/06/21),iranwork65 (2013/09/25)

12. Top | #8

شماره عضویت
    565
    عنوان کاربر
    مدیر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.24
    دارنده دستگاه
    انتخاب نشده
    تشکر شده 314 بار در 142 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ampoursha نمایش پست ها
    همانطور که می دانید خداوند برای هر دردی دوایی آفرید.
    کوپیلنگ هایی ساخته شده که بین دو سر خود پلاستیک ارتجاعی دارند با نصب این نوع کوپلینگها می توانید تا 90 درصد از لرزش را کاهش دهید.
    البته و صد البته تراشکاری همزمان میز دستگاه هم بسیار مهم و مفید خواهد بود
    البته این لرزش که عرض کردم ارتعاش طبیعی دستگاه نیست که با دمپر مرتفع بشه
    متاسفانه همان مشکل هست که تو جمله آخر فرمودید یعنی نتونستن دنده ها را درست کالیبره بکنند و در قسمتهایی از محور اول (y) تکانهای شدید رخ میداد و شانه ها (دنده های طولی ثابت روی بدنه) در همان مواضع خورده شدند که خود سازنده (فروشنده) هم نتونست مرتفعش بکنه و تا حدود قابل قبولی خودم با انواع ترفندها کالیبرش کردم

مشکل اصلی ما اینه که خریداران در مورد قطعات دستگاه و شیوه ساخت هیچ نمی دانند.
    نه عزیزم این مشکل فرعیه
    اصلی اینی هست که من میگم:
    یه زمانی برای خرید پرس وکیوم زنگ زدم به یکی از سازنده ها و....
    خوب آقا مشخصات دستگاه رو میفرمایید
    بلا نسبت جمع بعد یه ساعت زر زدن ...... این دستگاه میتونه تا فلان بار خلا تولید بکنه که بیشترین خلائی هست که انسان تونسته بهش دست پیدا کنه !!!!!!!!!!
    حالا منم که دنبال همچین آدمی هستم که بشه سوژه خندم : جناب مهندس ببخشید خوب این خلائی که فرمودید مقدار خلاء نسبی بود یا خلاء مطلق !؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

جناب مهندس بعد از سکوتی عمیق بالحنی که معلوم بود داشت از گوشاش بخار میزد بیرون فرمودند:
    مهندس ما که اینجا نمیخاهیم مسئله حل کنیم ......... ما داریم دستگاه میفروشیم !!!! (تا دو دقیقه پیش میساخت - الان میفروشه - نمیدونم اگه ادامه میدادم چیکار میکرد !!!! )

خریدار حق داره ندونه وشاید بتوان توجیهش کرد اما با این یکی میخاهید چکار کنید
    تا دیروز در و پنجره آهنی میساخت و امروز یه پمپ هم بهش وصل میکنه !!؟؟

توی فکرم: با دیویست تا طرح درب از پیش آماده شده خیال خودشون رو از باب آموزش راحت کرده اند، اینا تاجر هستند نه من بدبخت که خودمو ...
    باز این خوبه که این خدمت رو میکنه و خیلی ها هم همینو میخان
    شرکتی که من سی ان سی خریده بودم کارشناسش رو فرستاد برای نصب دستگاه !!!
    حضرت مهندس کارشناس با کلی تشریفات تشریف فرما شدند
    نوبت به نصب بورد رسید بعد از 4 ساعت سرو کله زدن و 200 بار تماس با سرمهندس کارشناستر مستقر در کارخانه نتیجه میسر نشد
    و از قضا استدعا نمودیم ایشان مشرف به صرف ناهار شوند و تا داشت دستهاشو میشست بنده نادان بیسواد بورد را نصب کرده و نتیجه را به استحضار حضرت اجل رساندم
    با کلی اصرار از ایشان و انکار از من بالاخره افشای راه حل را به بعد موکول کردم

نوبت به اتصال دستگاه به برق رسید و تا شب فیوز پرانی فرمودند و شب این کار را خود بنده طبق روال به ثمر رساندم

بالاخره روز بعد نوبت به تست دستگاه رسید ایشان نهایت تبحر خود را در تسلط بر زبان انگلیسی و نرم افزار نشان دادند بدین شرح:
    وارد پارامترهای دستگاه شدند و بندهء بیسواد درنقش بابیلون و گوگل ترنسلیتور کار مترجمی پارامترها را برای ایشان ایفا کردم و ایشان اعداد را وارد نمودند البته با کسب اجازه از بزرگان و راهنمایی های سر مهندس کارشناستر توی موبایل

سپس اوج نبوغ را در نقشه کشی و ترسیم نمایش دادند و آن چیزی نبود جز کشیدن دایره در آرت کم و زدن f9 برای وسط انداختن آن !!!

و آخر کار که چایی خورده و پسرخاله گشتیم عرض کردم حالا بنظرت مهندس منم یا حضرت عالی؟
    پرسش نمودند چه رشته ای تحصیل نمودی؟ عرض کردم مهندسی فلان
    عرضیدم شما چطور ؟ فرمودند البته من تو دانشگاه آزاد قبول شدم اما چون زن گرفتم از ترم دوم انصراف دادم !!!!!!!!!!!!!

حالا جالبتر اینه که بگم این جریان مربوط به کدام شرکت هست !!!! آن هم طلب شما و بزودی در تاپیک خودش که قبلا ادمین عزیز ایجاد کردند

13. 2 کاربر زیر از shifu بابت این پست مفید تشکر نموده است:

ampoursha (2013/06/10),iranwork65 (2013/09/25)

14. Top | #9

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    میانگین پست در روز
    0.59
    دارنده دستگاه
    روتر - لیزر

بله حرف شما هم کاملاً صحیح است، مدتهاست که از بعد مشتری به این قضیه نگاه نکردم.
    البته در آخر گفتم که:

با این اوضاع فروشندگان ما و خریداران ما،
    دوستان عزیز تا زمانی که انصاف و راستگویی یکی از شروط تجارت ما نباشد، همینیم که هستیم.
    نمی خوام شعار بدم از بس که شعاری حرف زدم خسته شدم.

رو به خریداران: قبل از خرید تحقیق کنید که چی می خواهید، نیازتون چیست؟، چقدر می خواهید هزینه کنید؟

رو به فروشندگان:
    راستگو و با انصاف باشید. اطلاعاتتون رو به روز کنید.

البته من کوچکتر از اونم که بخوام نصیحت کنم، حرفی بود برادرانه

15. 2 کاربر زیر از ampoursha بابت این پست مفید تشکر نموده است:

khasteh (2014/04/02),shifu (2013/06/10)

16. Top | #10

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل سایت
    میانگین پست در روز
    0.59
    دارنده دستگاه
    روتر - لیزر

نقل قول نوشته اصلی توسط shifu نمایش پست ها
    خریدار حق داره ندونه وشاید بتوان توجیهش کرد اما با این یکی میخاهید چکار کنید
    تا دیروز در و پنجره آهنی میساخت و امروز یه پمپ هم بهش وصل میکنه !!؟؟
    اگر دو جفت لاستیک هم زیرش بگذاری میشه ماشین
    نه تنها تولید کنندگان کوچک بلکه تولید کنندگان بزرگ ما هم از کمبود اطلاعات رنج می برند (این حقیر هم از قاعده مستثنی نیستم.)

نقل قول نوشته اصلی توسط shifu نمایش پست ها
    و از قضا استدعا نمودیم ایشان مشرف به صرف ناهار شوند و تا داشت دستهاشو میشست بنده نادان بیسواد بورد را نصب کرده و نتیجه را به استحضار حضرت اجل رساندم
    نادان بیسواد؟ شما استاد مایید، ای کاش این فروم 10 تا یوزر مثل شما داشت!

17. 2 کاربر زیر از ampoursha بابت این پست مفید تشکر نموده است:

arashk820 (2014/06/21),shifu (2013/06/10)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع