ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    0
    همراه

پیش فرض کمک در انتخاب تجهیزات ساخت فرز cnc خانگی

سلام ، من تازه به اینجا اشنا شدم کلی حال کردم ، دست میرزاد جانانه به راه انداز این فورم ...

من یک مهندس مکانیکم ، میخواهم برای کارهای خودم یک فرز CNC درست بکنم (در مورد این کار تحقیق کردم و ضمنا دوستان هم دانشگاهی من هم یکی ساختند ولی مال انها به کار من اصلا نمی اید ، مستندات ساخت و فیلم ساخت انها را دارم اما کار انها اصلا دقت نداشت و به درد من نمی خورد ) ،اما هدفم چی و برای چه کاری میخواهم :

بیشتر هدفم حکاکی روی قطعات است

دقت و سرعت براده برداری برای من خیلی مهم است .

بودجه من یک نیم میلیون تومان است (برای همه چیز ، به غیر از نرم افزار و کامپیتور و ...)

دقت مورد انتظار من : دقت مورد نظر من 0.1 میلی متر (البته اگر با این بودجه کمتر هم بشود خیلی خیلی خیلی بهتر است مثلا 0.05 میلیمتر عالی )

ابعاد مورد انتظار من : کار بر روی یک صفحه 50 در 50 سانتی متر را پوشش واقعی بده ...

مشخصات دیگه طرحم اینه :

محور Z (عمود بر صفحه) باید خیلی دقیق باشه تا عمق براده برداری یک نواختی ایجاد کند

---------------------------------------------------------------------

خوب سوال های من :

1- اصلا با این بودجه کار من جواب میده ؟ یا باید بودجه را زیاد کنم (مثلا چه قدر) (یک برآورد قیمت میکنید)

2- چه استپر موتوری به من پیشنهاد میکنید ؟؟ (مارک و مشخصات)

3- چه درایوری به من پیشنهاد میکنید ؟؟ (مارک و مشخصات)

4- لینر گاید من از چه نوعی باشد ؟؟ (LM Guide یا معمولی ) {(مارک و مشخصات)}

5- چه بال اسکروی به من پیشنهاد می دهید ؟؟ (مارک و مشخصات ، گام و ...)

6- چه اسپیندل موتور پیشنهاد میدهید ؟؟ (مارک و مشخصات )
    ویرایش توسط k-250 : 2013/06/24 در ساعت 00:16
    1,424
    مدیر کل سایت

پیش فرض سی ان سی کوچک

نقل قول نوشته اصلی توسط k-250 نمایش پست ها

خوب سوال های من :

1- اصلا با این بودجه کار من جواب میده ؟ یا باید بودجه را زیاد کنم (مثلا چه قدر) (یک برآورد قیمت میکنید)

2- چه استپر موتوری به من پیشنهاد میکنید ؟؟ (مارک و مشخصات)

3- چه درایوری به من پیشنهاد میکنید ؟؟ (مارک و مشخصات)

4- لینر گاید من از چه نوعی باشد ؟؟ (LM Guide یا معمولی ) {(مارک و مشخصات)}

5- چه بال اسکروی به من پیشنهاد می دهید ؟؟ (مارک و مشخصات ، گام و ...)

6- چه اسپیندل موتور پیشنهاد میدهید ؟؟ (مارک و مشخصات )
    سلام به تالار خودتون خوش آمدید.
    ابتدا خدمتتان عرض کنم که: همیشه گفتم باز هم میگم، در راه ساخت سی ان سی مشکلات فراوانی بر سر راه شما قرار دارد پس اگر یک دستگاه سی ان سی می خواهید بهتر آن است که به صورت ساخته شده خریداری کنید.
    ساخت سی ان سی وقتی منطقی است که شما بخواهید سی ان سی ساز بشوید.(صدها نکته کلیدی وجود دارد که با تجربه ساخت در چندین سی ان سی به آنها پی خواهید برد.)
    در هر صورت:
    به نظر بنده دستگاه را باید طوری طراحی کنید که قدرت انجام کار بالاتر هم داشته باشید.
    حالا سوالاتتون:
    1- اگر دستگاه خوبی می خواهید نه این مبلغ خیلی پایین است.
    در مورد تخمین هزینه ساخت بنده تجربه ای ندارم چون من وارد کننده دستگاه هستم نه سازنده آن.
    2- به تجربه به من ثابت شده که بجای استپر باید سرو بست به خیلی دلایل در تالار جستجو کنید قبلا توضیح داده شده. تماس گرفته شود با برادران صادقی ( شرکت سرو کنترل سیستم ) 09125503070

3- تماس گرفته شود با شرکت لاندا الکترونیک ( 66724532 - 66708504 - 021 - تهران - خیابان جمهوری . بین پل حافظ و سی تیر . ساختمان عباسیان . طبقه زیرین . پلاک 48 )

4- بزرگی و کوچکی دستگاه و توان آن هیچ وقت برای من مهم نبوده تنها یک چیز خوب بخر یک بار بخر،
    LM Guide جزو بهترینهاست.

5- تماس گرفته شود با
    نوین بلبرینگ 33901367 - 021

6- تصور من بر این است یک اسپیندل یک تا یک و نیم کیلو کافی است. تماس گرفته شود با جناب آقای اسکوئی (33951660 - 021)

همانطور که خدمتتان عارض شدم بنده سازنده دستگاه نیستم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سی ان سی با جناب آقای شخم گر 09122277199 تماس حاصل فرمایید.
    چنانچه با دوستانی که شماره آنها ذکر شد تماسی بر قرار شد سلام ما را هم برسانید.

یک چیز دیگر، ارائه شماره های فوق دلیل بر تاییدشان توسط تالار نمی باشد.

چنانچه مایل به خرید دستگاه های خارجی نیز بودید، بنده (پورشاه نظری 09375253550) در خدمتتان هستم.

امیدوارم مفید واقع گردد.
    در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
    0
    همراه

سلام
    این لینک برای خرید cnc خیلی مفید است.
    طراحی، خدمات و آموزش cnc
    http://www.ircnc.com/news/news_item.asp?NewsID=152
    0
    همراه

اگر میخواهید cnc بسازید، من هم با ampoursha موافق. این کار پیچیده ایست.

این مقاله آسیب شناسی ساخت cnc در ایران است.
    مطالبی که همیشه بر عکس آن را شنیده اید.

http://www.ircnc.com/news/news_item.asp?NewsID=173

اگر بدون خواندن این مقاله ساخت cnc را شروع کنید، خودتان را سرزنش خواهید کرد.
    0
    همراه

من هم با این مقاله کاملا موافقم.
    ساخت دستگاه سی ان سی نیاز به تیم پژوهشی جسور،مدیر اینکاره،اطلاعات گسترده در مورد ساخت و ۰۰۰ داره
    لازم به ذکره که اعضای تیم پژوهشی باید آموزش دیده باشند همچنین اپراتوری هم کرده باشن تا با کم و کیف دستگاههای ماشین ابزار آشنا باشن و ذهن خلاق برای طراحی داشته باشن.
    البته همه این حرفها برای ساخت دستگاههای ماشین ابزار دقیقه وگرنه دستگاهی که عقب و جلو بره را همه میسازن...
    0
    همراه

سلام
    منم میخوام یه همچین دیستگاهی درست کنم واسه ساخت مدار الکترونیکی ولی هیچ اطلاعی ندارم و نمی خوام اینقدر بزرگ باشه فقط بشه برد هایی در حد 20 در 20 رو واسم درست کنه حله
    0
    همراه

سلام من هم برای همین کار می خوام لطفا حرفه ای های cncما دوتا رو راهنمایی کنید
    0
    همراه

داداش من فکر کنم این تاپیک مال زمان قدیمه و کسی سر نمیزنه که جواب ما رو بده
    2
    همراه

به نظر من سوالات شما خیلی کلی هست . بهتره برید قبل از هر چیزی کمی سرچ کنید و بعد شروع کنید در حین کار هر سوال و مشکلی داشتید میتونید
    بپرسید حتی در صورتی که اصفهان باشید میتونید بیایید کارگاه من بسازید
    ویرایش توسط feal : 2012/10/28 در ساعت 11:04
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

کلمات کلیدی این موضوع