نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مواظب کلاهبردارها باشید

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

پیش فرض مواظب کلاهبردارها باشید

من خواستم تجربمو به شما منتقل کنم که شما مثل من گرفتار کلاهبردارها نشيد .
    يک شرکت چيني که که دهها اسم دهها ايميل دهها شماره تلفن داره (البته اوناييش که من تونستم پيدا کنم)
    و به نظر ميرسه افراد زيادي رو تو دنيا قرباني خودش کرده که من چند نفري رو پيدا کردم
    اين شرکت اول مياد پيش پرداختو ميگيره و بعدش کم کم هر روز بهانه مياره و درخواست پول ميکنه باز خيلي متبحر هستند و
    شما رو با زبون چربو نرمي که دارند به راحتي خام ميکنند طوري که فکر ميکنيد درستکار هستند و واقعا دچار مشکل شدند ..
    و هر روز عين من بيشتر توي باتلاق فرو ميريد ! اونها بعد از اينکه خوب مشتري رو دوشيدند و ديدند ديگه جا نداره يه دستگاه
    اوراق که فقط به درد ضايعات ميخوره رو براش ميفرستند ...
    من فعلا يه وب سايت ساختم که توش به کساني که ميخاند برند از اونها خريد کنند هشدارهاي لازمو دادم
    r3dcnc.webs.com
    شماهم اونو پخش کنيد تو اينترنت که به افراد بعدي که قصد خريد از اونها رو دارند کمک کرده باشيم
    اونجا من مجبور بودم طوري صحبت کنم که گويي امريکاي هستم چون وقتي بگي ايراني هستم به طور پيش فرض عين اينه که گفته باشي " من يه جهادي افراطي هستم که از تمام انسانهاي متمدن متنفرم " پس بعدش نميشه ماست ماليش کرد وقتي اين حرفو زدي پس منم از همون اول نگفتم من ايرانيم که بعد نخام ثابت کنم من اينطوري نيستم !
    ...
    من کم کم ليستو کامل ميکنم اما براي امروز چنتا درسي که گرفتمو اينجا ميارم که بيشتر اين در مورد سي ان سي و چين هست :

بعضي کلاهبردارها معمولا خيلي گرم برخورد ميکنند و بيش از حد خونگرم هستند
    وقتي شما هر تغيير يا هر سيستمي رو ميخواهيد اونها رد نميکنند و بيشتر مواقع ميگند که شدنيه . به طور مثال شما بگيد من ميخام روي سي ان سي ام يه سيستم خيلي پيچيده نصب کنم ( که مطمين هستيدکه طرف تکنولوژيشو نداره) اونا خيلي خونسرد
    ميگن شدنيه و برات نصب ميکنيم و فقط به مبلغ مثلا فلان مقدار اضافه ميشه !
    حتي اگه 1 روز تاخير داشتند تو برنامه بايد بالاي 90 درصد بدونيد که ازتون کلاهبرداري شده
    1- قبل از هر کاري اسم اون شرکت ايميلهاش شماره تلفنهاش رو توي موتورهاي جستجوي مخلف و به زبانهاي مختلف سرچ کنيد و از عباراتي مثل کلاهبردار , فريب کار و... در کنار اونها هم استفاده کنيد چون ممکنه قبل از شما از کسي کلاهبرداري کرده باشند . در کل بهتره عين يه کارآگاه فرض کنيد اونها کلاهبردارند و بايد ثابت کنيد و سر نخ هم مشخصات فعليه که به شما دادند
    اگه بعد از حداقل يکهفته تحقيق نتونستيد مدرکي پيدا کنيد که اونها از کسي کلاهبرداري کردند يا کار مشکوکي کردند . بريد سر مرحله بعدي

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

بالاخره دوباره جواب دادند وقتی سایتو دیدند ! سیل ایمیلهای اونها داره میاد که خودشونو تبریه میکنند مثلا میگند پولو سرمایه گذاری کردی ! و همچینین میگند که ما دستگاهو فرستادیم ! ( به جای 2 تا دستگاه کامل فقط یه پمپ به درد نخور واسه من فرستادند و 3000 دلار دیگه پولمو هدر دادند)
    استدلالهای خیلی جالبی میکنند که از حوصله اینجا خارجه .. ولی خوشحالم که لااقل دوباره جواب دادند ! که نشون میده ترسیدند چون من بیزنشونو خراب کردم و مزاحم کلاهبرداریهای بعدیشون شدم دیگه !

2- وقتی از مرحله 1 کامل مطمين شدید حالا باید از شرکت بخواهید که چند نفر از مشتریهاشونو به شمامعرفی کنند ( ترجیحا از شرکتهای بزرگ و اسم و رسم دار باشند مشتریهاشون) این کار دو تا فایده داره که هم فعلا اطلاعات میگیرید هم بعدا بهتر خدمات دهی میکنند .. اگه اونها یه هر دلیلی مثلا اینکه لیست مشتریهامون محرمانست .. از معرفی مشتریهاشون امتناع کردند تا حدود زیادی میتونید مطمين باشید که یه جای کارشون ایراد داره .که بهتره از خیر این شرکت بگذرید. ولی اگه مشخصات مشتری رو دادند با اونها تماس بگیرید و همه جزیياتو بگیرید و دنبال سر نخ باشید که با هم تبانی نکرده باشند و یا اینکه مشتری کاملا راضی باشه در کل تو این مرحله حتما باید به نوع حرف زدن و همه چیز مشتری به دقت توجه داشته باشید . واگه کاملا مطمين شدید میتونید به سراغ مرحله بعدی برید .

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

فعلا قرار شده سایت( r3dcnc.webs.com )رو از حالت دسترس عمومی خارج کنم تا یه مدت که تکلیف مشخص بشه و اگه خواستید سایت رو ببینید ثبت نام کنید چون فقط اعضا میتونند واردش بشند

کلمات کلیدی این موضوع