ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35
    9
    برای ما عزیزه

سلام .
    مثل اينكه مشكل از پاور بود فرستادم عوضش كردن .از اين جهت مينويسم كه تازه كارايي مثل من اگه با همچين مشكلاتي مواجه بشن با خوندنش كمي از سر درگمي در بيان.
    اما يه مشكلي كه هنوزم وجود داره اينه:( چون عمده كار من برش موادي مثل چوب هست ) حدود 15 دقيقه اول دستگاه كار برشو خوب انجام ميده اما بعد فقط خط ميندازه تنظيمات سرعتشو كلي بالا پايين كردم نتيجه اينكه بعضي جاها رو برش ميده اما بعضي جاها جاي برش هست اما كاملا برش نخورده.
    فوكوس تنظيمه .سعي كردم متريالم هم بالا پايين نباشه.
    ممنونم.
    ویرایش توسط NEGAR : 2013/08/30 در ساعت 13:34
    9
    برای ما عزیزه

خودم جواب میدم: تا حدی مشکل از تنظیم آینه ها بود ولی مشکل اصلی مربوط به متریاله که در همه قسمتهای طرح باید کاملا صاف و بدون قوس باشه که این کارو خیلی سخت میکنه مخصوصا برای برش چوب که گاهی حالت قوس داره
    سعی کردم با گذاشتن وزنه این مشکل روحل کنم گاهی هم حین اینکه درحال برش هست میز و کمی که بالا وپایین میبرم درست میشه.
    1,431
    مدیر کل سایت

یکی دیگه از مشکلها می تونه نوع چوب باشه دانسیته و استحکام چوب در نواحی مخلتلف یک تخته متفاوت است.
    به عنوان مثال تکه چوبی که در وسط تنه قرار داشته محکم تر است تا قسمتی که تازه روش داشته.

تنها چوبی که دیدم این مشکل رو نداره چوب روسی است.
    در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
    9
    برای ما عزیزه

با سلام و خسته نباشيد.
    يه اشكالي كه باهاش درگيرم اينه كه مثلا قراره دستگاه يه دايره برش بده موقع درآوردن همه قسمتهاش خوب برش خورده به جز نقطه انتهايي كه بايد با كمي فشار درش بيارم وچون مثل بقيه قسمتها اثر برش ليزر روش نيست سفيد ميزنه وبرجسته هست و كيفيت كارم رو مياره پايين؟به نظر شما مربوط به اور لپ هست؟ چون من به تنظيمات اور لپ دست نزدم تا بحال
    ديگه اينه كه دستگاه توي برش دايره مشكل داره كلي طرحهاي پيچيده رو من باهاش در آوردم اما يك دايره ساده رو خوب نميزنه يعني دايرش صاف وصوف در نمياد.

ممنون از توجهتون
    331
    مدیر ویژه

نقل قول نوشته اصلی توسط NEGAR نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشيد.
    يه اشكالي كه باهاش درگيرم اينه كه مثلا قراره دستگاه يه دايره برش بده موقع درآوردن همه قسمتهاش خوب برش خورده به جز نقطه انتهايي كه بايد با كمي فشار درش بيارم وچون مثل بقيه قسمتها اثر برش ليزر روش نيست سفيد ميزنه وبرجسته هست و كيفيت كارم رو مياره پايين؟به نظر شما مربوط به اور لپ هست؟ چون من به تنظيمات اور لپ دست نزدم تا بحال
    ديگه اينه كه دستگاه توي برش دايره مشكل داره كلي طرحهاي پيچيده رو من باهاش در آوردم اما يك دايره ساده رو خوب نميزنه يعني دايرش صاف وصوف در نمياد.

ممنون از توجهتون
    دایره مورد نظر حالت بیضی در میاد یا دندانه دار ؟
    این اشکال در همه جا یکسان و به یک شکل هست یا در هر قسمت از میز متفاوته ؟
    استپ موتوره یا سروو ؟
    36
    برای ما عزیزه

سلام
    برای تنظیم آینه دستگاه در قسمت هایی که آینه رگلاژ میشود بر روی دایره های که اشعه از بین آنها عبور کرده ۲لایه چسب کاغذی بر روی هم چسبانده به طوری که شکل دایره را در زیر چسب کاغذی مشخص باشد سپس از روی دستگاه لیزر دکمه پالس را یک فشار سریع داده دقیقا در مرکز دایره باید اثر سوختگی باقی بماند اگر غیر از آن باشد باید باآچار آلن های کوچکی که برای تنظیم آینه ها موجود است آن را تنظیم کرد! (برای برش فاصله تا قطعه کار 6mm باشد)
    روی چوب روسی هم با همین مشکل برمیخورید چون قسمت گره دار چوب سختی آن ۴ بابر دیگر قسمت های چوب است.(به نظر بنده این مدل کار ها را از مشتری نگیرید! مگر حکاکی بر روی چوب باشد)
    راستی نرم افزار های لیزر با یک سری از ورژن های کارل درست کار نمیکنه!مخصوصا شکل دایره را که در داخل خود کارل بکشید ودر نرم افزار لیزر اجرا کنید!(قبلا با این مشکل برخوردم و با تغییر ورژن کارل مشکل رفع شد)
    1,431
    مدیر کل سایت

علاوه بر مسایلی که دوستان فرمودند اگر باز هم مشکلت حل نشد از تکنیک همپوشانی استفاده کن.

یعنی کاری کن که بیم لیزر از نقطه شروع یک بار رد بشه به شکل زیر توجه کنید:

overline.jpg

برای اینکار ابتدا روی دایره کلیک سمت راست کنید و بعد گزینه Convert to Curve رو انتخاب نمایید (یا از کلید ترکیبی Ctrl+Q استفاده نمایید.) تا شکلتان به منحنی تبدیل شود.
    حالا به رنگ دایره ها توجه کن با توجه به رنگ دایره ها نقاط روی منحنی را توضیح میدهم
    1- نقطه آبی رو بشکن (برای اینکار ابزار Shaptool رو انتخاب کن یا کلید F10 رو از صفحه کلید فشار بده و بعد نقطه آبی رو انتخاب کن و از گزینه های بالا Break Curve رو انتخاب کن)
    brpoint.jpg
    2- نقطه سبز رو ایجاد کن
    3- نقطه آبی بعد از شکستن دو تا شده اونی رو که در امتداد نقطه سبز هست رو بگیر و در نقطه دایره قرمز قرار بده
    4- با دستگیره ها تنظیم کن که همپوشانی دقیقی داشته باشی

مشکلی رو که شما عنوان نمودید به این علت است که نقطه شروع و پایان هر دویکی هستند و ما با انجام کارهای بالا این دو نقطه را از هم جدا کردیم.

میدونم که سخت که برای همه کارهای اینچنینی این کار رو انجام بدی ولی از قدیم گفتند که هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری
    می خواستی دستگاه چینی نخری!!!!

شوخی کردم ناراحت نباش 95 درصد دستگاه های موجود در ایران چینی هستند.
    ولی این مشکل در دستگاه های های برند برطرف گردیده است.
    در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
    9
    برای ما عزیزه

نقل قول نوشته اصلی توسط shifu نمایش پست ها
    دایره مورد نظر حالت بیضی در میاد یا دندانه دار ؟

این اشکال در همه جا یکسان و به یک شکل هست یا در هر قسمت از میز متفاوته ؟

استپ موتوره یا سروو ؟

باتشکر

1-نه بیضی نه دندانه دارانگار که کمی موج داشته باشه البته در سایز خیلی کوچیک به بیضی شبیه میشه
    2-به این مسئله تابحال دقت نکردم اما خودمم برام عجیبه که گاهی خیلی کم اتفاقی دایرش خوب در میاد .
    3-معذرت میخوام متوجه منظورتون نمیشم.
    ویرایش توسط NEGAR : 2014/01/30 در ساعت 01:30
    9
    برای ما عزیزه

نقل قول نوشته اصلی توسط SINA-CNC نمایش پست ها
    سلام
    برای تنظیم آینه دستگاه در قسمت هایی که آینه رگلاژ میشود بر روی دایره های که اشعه از بین آنها عبور کرده ۲لایه چسب کاغذی بر روی هم چسبانده به طوری که شکل دایره را در زیر چسب کاغذی مشخص باشد سپس از روی دستگاه لیزر دکمه پالس را یک فشار سریع داده دقیقا در مرکز دایره باید اثر سوختگی باقی بماند اگر غیر از آن باشد باید باآچار آلن های کوچکی که برای تنظیم آینه ها موجود است آن را تنظیم کرد! (برای برش فاصله تا قطعه کار 6mm باشد)
    روی چوب روسی هم با همین مشکل برمیخورید چون قسمت گره دار چوب سختی آن ۴ بابر دیگر قسمت های چوب است.(به نظر بنده این مدل کار ها را از مشتری نگیرید! مگر حکاکی بر روی چوب باشد)
    راستی نرم افزار های لیزر با یک سری از ورژن های کارل درست کار نمیکنه!مخصوصا شکل دایره را که در داخل خود کارل بکشید ودر نرم افزار لیزر اجرا کنید!(قبلا با این مشکل برخوردم و با تغییر ورژن کارل مشکل رفع شد)

البته دقیقا در وسط دایره تنظیم نیست.اما فکر نمیکنم از آینه ها باشه چون همونطور که گفتم طرح های خیلی پیچیده تر روخیلی خوب در آورده مشکلش فقط با دایره هست.
    من هم فکر کردم با دایره های کارل مشکل داشته باشه بنابراین از ابزار دایره خود دستگاه استفاده کردم اما هنوز مشکلش برقراره
    ممنون از توجهتون
    ویرایش توسط NEGAR : 2014/01/30 در ساعت 01:25
    9
    برای ما عزیزه

نقل قول نوشته اصلی توسط ampoursha نمایش پست ها
    علاوه بر مسایلی که دوستان فرمودند اگر باز هم مشکلت حل نشد از تکنیک همپوشانی استفاده کن.

یعنی کاری کن که بیم لیزر از نقطه شروع یک بار رد بشه به شکل زیر توجه کنید:

overline.jpg

برای اینکار ابتدا روی دایره کلیک سمت راست کنید و بعد گزینه Convert to Curve رو انتخاب نمایید (یا از کلید ترکیبی Ctrl+Q استفاده نمایید.) تا شکلتان به منحنی تبدیل شود.
    حالا به رنگ دایره ها توجه کن با توجه به رنگ دایره ها نقاط روی منحنی را توضیح میدهم
    1- نقطه آبی رو بشکن (برای اینکار ابزار Shaptool رو انتخاب کن یا کلید F10 رو از صفحه کلید فشار بده و بعد نقطه آبی رو انتخاب کن و از گزینه های بالا Break Curve رو انتخاب کن)
    brpoint.jpg
    2- نقطه سبز رو ایجاد کن
    3- نقطه آبی بعد از شکستن دو تا شده اونی رو که در امتداد نقطه سبز هست رو بگیر و در نقطه دایره قرمز قرار بده
    4- با دستگیره ها تنظیم کن که همپوشانی دقیقی داشته باشی

مشکلی رو که شما عنوان نمودید به این علت است که نقطه شروع و پایان هر دویکی هستند و ما با انجام کارهای بالا این دو نقطه را از هم جدا کردیم.

میدونم که سخت که برای همه کارهای اینچنینی این کار رو انجام بدی ولی از قدیم گفتند که هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری
    می خواستی دستگاه چینی نخری!!!!

شوخی کردم ناراحت نباش 95 درصد دستگاه های موجود در ایران چینی هستند.
    ولی این مشکل در دستگاه های های برند برطرف گردیده است.

مطمئنا اگر قبل از سفارش دستگاه با انجمن آشنا میشدم از راهنمایی شما بهره میبردم و شاید دستگاه بهتری نصیبم میشد اما اون موقع اطلاعات زیادی در این رابطه نداشتم متاسفانه.

واقعا ممنونم چون فکر میکنم راهی که گفتین احتمالا یکی از مشکلات منو حل میکنه تا عکسایی که گذاشتین دیدم متوجه موضوع شدم .توضیجات مفیدی بود برام.
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35

کلمات کلیدی این موضوع