ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2
    همراه

پیش فرض گیربکس خورشیدی یا حلزونی

با سلام خدمت دوستان
    با یه چرخ زدن تو اینترنت و دیدن دستگاه های مختلف می بینیم که دستگاه های خارجی از گیربکس حلزونی و چرخدنده تو دستگاهاشون برا محور x y z استفاده می کنن ولی تو ایران اکثریت از گیربکس خورشیدی استفاده می کنن.
    کسی می تونه دلایلشو بگه؟
    چیزی که من متوجه شدم اینکه قیمت بالای گیربکس حلزونی زیرو بکلش یا بکلش حدودای 5arcmin (اگه گیر بیاری) باعث شده همه از گیربکس خورشیدی استفاده بکنن.
    331
    مدیر ویژه

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط assembly نمایش پست ها
    چیزی که من متوجه شدم اینکه قیمت بالای گیربکس حلزونی زیرو بکلش یا بکلش حدودای 5arcmin (اگه گیر بیاری) باعث شده همه از گیربکس خورشیدی استفاده بکنن.
    اول اینکه من واقعا متوجه این جمله نشدم یعنی چی !!؟؟

کسی می تونه دلایلشو بگه؟
    ببینید گیرباکس حلزونی علارغم همه مزیت هاش چند خاصیت داره که استفاده از آنها در محورهای cnc مناسب نیست.

اول اینکه بخاطر فرم خاصش معمولا استفاده از آن بصورت (گیر بدون باکس) یعنی خارج از محفظه سخت هست پس باید توسط کارخانه در مدلهای محدود ساخته بشه.
    یعنی در این حالت نمیشه هر ضریب تبدیل دلخواه را بسادگی دنده یا تسمه بدست آورد اما دنده خورشیدی و پولی تسمه تایم را بسادگی میتوان در هر اندازه ساخت.

دوم اینکه ترکیب دنده و حلزونی یکطرفه هست.
    یعنی همانطور که نمیتوان با فشار دادن مهره پیچ را چرخاند در اینجا هم فقط حلزونی میتواند دنده رابچرخاند و در حالت معکوس امکان حرکت دادن (با چرخاندن دنده) آن نیست.
    خوب اولا درموقع مونتاژ دستگاه برای تنظیمات و سپس در مواقع حمل دائما نیاز است که محورها با فشار دست و بدون برق جابجا شوند. که دنده حلزونی مانع این کار میشود.
    2
    همراه

نقل قول نوشته اصلی توسط shifu نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه من واقعا متوجه این جمله نشدم یعنی چی !!؟؟
    zero backlash یعنی لقی صفر.

-اگه گیربکس با دقت بال می خوایی باید پک بگیری نه اینکه خودت درست کنی.
    -من خودم گیربکس حلزونی دیدم که از دو طرف هم می شد محور چرخوند یعنی انتقال نیرو یه طرفه نبود. برا خودم هم جالب بود
    -دقیق نبودن نسبت انتقال هم فک نکنم مشکل ساز باشه چون راحت میشه سزعت خطی رو با کنترلر تنظیم کرد.
    - یکیم همین که انتقال نیرو یه طرفست (در کل) زیاد رو سرو فشار نماید. یعنی مثلا وقتی سرو می خواد از 100 دور ساعتگرد به 100 دور پادساعتگرد برسه نیاز نیست شتابها حاصل از سرعتی که تو محور x بوجود اومد رو خنثی کنه.
    ممنون از جوابت.
    1,430
    مدیر کل سایت

از گیربکس حلزونی هم استفاده می شه(گیربکس حلزونی قیمت خیلی بالاتری نسبت به خورشیدی ندارد.) ولی به این توجه داشته باشید که سازنده در هنگام ساخت اول به امکانات موجودش نگاه می کنه و این امکانات بسته به بازار محدود می شود.
    ضمناً باید دید که دستگاه سی ان سی که قراره ساخته بشه به چقدر دقت نیاز داره مثلاً سی ان سی Woodworking نسبت به بقیه سی ان سی ها دقت پایینتری نیاز داره.
    دقت بالا همیشه برابر است با هزینه بالاتر پس سازنده دستگاه را با دقتی متناسب با نیاز مشتری طراحی می کند و می سازد.

در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
    331
    مدیر ویژه

zero backlash یعنی لقی صفر.
    فارسی رو فینگیلیش مینیویسن اما چون این دفعه اینفیلیش بود من خوندم: زیر را به کله اش (زیرو بکَلَش)
    ویرایش توسط shifu : 2013/07/20 در ساعت 01:16
    2
    همراه

خوب الان نتیجه اخلاقی ماجرا چی شد؟ تو x , y درسته نمی صرفه حلزونی بزاری،
    من الان جفت این گیربکسا رو دارم ولی موندم برا محور پنجم دستگام از خورشیدی استفاده کنم یا حلزونی؟؟
    لقی جفتشونم 5 arcmin - خورشیدی liming حلزونی atlanta
    1,430
    مدیر کل سایت

نتیجه اخلاقی:
    ببین استفاده از قطعات تا حدودی هم سلیقه ای است.
    من بخاطر اینکه با استفاده از خورشیدی آزاد ترم و مانور بیشتری دارم، خورشیدی رو می پسندم.
    حالا شاید دوستان نظری متفاوت و دلیل قانع کننده تری از سلیقه ای بودن ماجرا داشته باشند.
    در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
    0
    همراه

در حال حاضر گیربکس حلزونی نسبت به گیربکس خورشیدی ارزونتر هستش ولی نمیشه هر جایی از معادلش استفاده کرد نوع خروجی و شفت بسیار مهمه

من خودم برای خرید گیربکس خط تولیدم از گیربکس حلزونی استفاده میکردم و بخاطر توصیه برخی دوستان قصد خرید گیربکس خورشیدی رو داشتم ( عدم داشتن اطلاعات کافی در این زمینه ) با یکی از این شرکت های اینترنتی آشنا شدم و کلی مشاوره در این زمینه بهم داد و تازه فهمیدم به همین سادگی نیست و بهتره کار رو بسپاری به کاردان در آخر خودشون گیربکس حلزونی طبق نیاز خط تولید بهم پیشنهاد دادن و مشکلم حل شد شرکت گذرگاه صنعت بود اگر اشتباه نکنم
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

کلمات کلیدی این موضوع