ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    20
    یار و یاور ماست

Thumbs up نيروي لازم براي برش ام دي اف در دستگاه سي ان سي

سلام
    براي طراحي يك دستگاه سي ان سي چوب نياز به نيروي برشي لازم در سر ابزار كه چوب يا ام دي اف را برش مي دهد دارم. حالا سوال من اينست كه اين نيروي برش cutting force چه مقدار بايد در نظر گرفته شود تا بر حسب آن قدرت موتور و نسبت گيربكس و فاصله واگنها محاسبه شود؟
    ممنون از دوستان:roze:
    1,430
    مدیر کل سایت

طبق تجربه دانسیته ام دی اف های مختلف متفاوت هستند.
    حتی سری تولید ام دی اف های یک کارخانه با توجه به تغییر مواد اولیه متفاوت است.

ضمن اینکه شما باید دستگاهی را طراحی و تولید نمایید که قدرتی بالاتر از برش ام دی اف داشته باشد تا در شرایط مختلف کارایی مناسب داشته باشد.
    در هر صورت دستگاه شما نمی تواند در یک پاس برش را انجام دهد به دلایل مختلف که یکی از آنها لب پری ام دی اف می باشد.
    خب وقتی دستگاه باید در چند پاس برش را انجام دهد، اوپراتور به مرور زمان تجربه گامهای برشی را به دست می آورد که معمولا ام دی اف 16 میل در 3 پاس برش را باید انجام داد

از این لحاظ و شرایط دیگر دستگاه های فلت به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:
    1- فلزات
    2- سنگ
    3- چوب

دستگاه شما در رینج دستگاه های چوب قرار می گیرد.
    پس باید از استاندارد دستگاه های چوب پیروی نمایید.
    در مجالی که برایم باقیست، باز هم همراه شما مدرسه ای می سازم

که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده، مهر تدریس کنند و بگویند خدا، خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
    20
    یار و یاور ماست

ممنون
    اين نيروي برشي كه من ميگم نيرويي هست كه موتور به گيربكس و گيربكس به ريل و در انتها به ابزار ميرسد و باعث برش ام دي اف مي شود كه من مي خواهم با اين نيرو نسبت گيربكس و گشتاور موتورها رو بدست بياورم.
    حالا حداكثر چه نيرويي نياز هست كه ابزار بتواند روي ام دي اف يا چوب ماشينكاري نمايد؟
    331
    مدیر ویژه

البته به چند روش میتونید حساب (آزمایش) کنید. که معمولا قویتر گرفتن دستگاه بصرفه تر و معقولتر و راحتر هست.

اول توسط یک cnc موجود با تنظیم پارامترهای سروو
    به نحوی که یک دور با تنظیمات سرعت برای چند نوع ابزار و در چند سرعت و قرائت گشتاور
    و در سری بعد تنضیم بر اساس گشتاور و قرائت سرعت
    حال با تلفیق گشتاورها و سرعتها و سطح مقطعها از روی دیاگرامهای بدست آمده به یک دیاگرام نهایی میرسید که البته نیاز به محاسبات آماری خاص هم دارد

دوم با یک نیرو سنج و سرعت سنج دقیق (با اینکودر میشه ساختش) آزمایشگاهی به جای سروو موتور

اما در هر دو حالت کار بیهوده ای هست . چرا :
    چون ابزار بکار رفته و عمر آن کاملا در نتایج و البته بشدت موثر است

لذا در صنایع معمولا برای چنین چیزهایی استانداردی تعیین میشود که دست بالا و تا حدودی میانه را گرفته است
    اما در این مورد نمیدانم هست یا نه

راه دیگه ای که هست براساس فرمولها و نموگرامهای تعیین عمق براده برداری بر اساس سختی جنس و ..... شما معکوس عمل کنید
    100
    یار و یاور ماست

نقل قول نوشته اصلی توسط iranwork65 نمایش پست ها
    سلام
    براي طراحي يك دستگاه سي ان سي چوب نياز به نيروي برشي لازم در سر ابزار كه چوب يا ام دي اف را برش مي دهد دارم. حالا سوال من اينست كه اين نيروي برش cutting force چه مقدار بايد در نظر گرفته شود تا بر حسب آن قدرت موتور و نسبت گيربكس و فاصله واگنها محاسبه شود؟
    ممنون از دوستان:roze:

نیروی مورد نیاز برای محاسبه مقدار قدرت و برش دستگاه بر حسب تعداد دوران اسپیندل تعداد پرهای تیغه ومقدار عمق و فید ورود به کار محاسبه میشود که بر فاصله محورها از یکدیگر طول ابزار ومدل ریل ها واستند دستگاه تاثیر مستقیم دارد یک مثال کوچک شما موتور تون توی کار چوب 17000 دور در دقیقه مچرخد با یک ابزار به قطر 6 دو پر به عمق 5 با فید 512میلیمتر بر دقیقه وارد کار میشید وبا فید 2520 میلیمتر بر دقیقه شروع به برش می کنید حالا با این تفاسیر به نظر شما چه نیروی لازم داریم برا برش که هم فشار به محورهاست به اضافه ریل واگن مهره بال اسکرو و استرکچر دستگاه معمولا دوستان جواب میدن یک کم قویتر بسازی مشکل حل ولی این درست شما اول باید نیاز وبازار کارتون ببینید برا روشن شدن بیشتر .......شما برا یک اتاق 9 متری فرش داوزده متری میگرید خودتون قضاوت کنید
    مهندس برا راهنمای شماره تماسم 09192563918 است
    0
    همراه

نقل قول نوشته اصلی توسط iranwork65 نمایش پست ها
    ممنون
    اين نيروي برشي كه من ميگم نيرويي هست كه موتور به گيربكس و گيربكس به ريل و در انتها به ابزار ميرسد و باعث برش ام دي اف مي شود كه من مي خواهم با اين نيرو نسبت گيربكس و گشتاور موتورها رو بدست بياورم.
    حالا حداكثر چه نيرويي نياز هست كه ابزار بتواند روي ام دي اف يا چوب ماشينكاري نمايد؟
    میشه یکم در باره این توضیح بدید لطفا من گیج شدم
    0
    همراه

ما توی کارگاهمون دستگاه cnc داریم برو تو سایت اگه نیاز داری آدرس هست بیا ببین
    aradmobl.ir

تعمیر مبل | تعمیر مبل در منزل | تعمیرات مبل | تعمیر مبل راحتی|
    تعمیرات مبلمان
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

کلمات کلیدی این موضوع