صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: راهنمایی برای خرید

برای ما عزیزه

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

ببینید دوستان ما یه کار گاهی داریم که هم دور کن توش هست و هم سی ان سی که من خودم با سی ان سی کار میکنم چند تا نکته هست که خدمتتون عرض می کنم
    1 دوستان فرمودند که از قلم 6 استفاده می کنن خوب قلم 6 میلیمتری بدک نیست ولی برای استفاده از این قلم باید برش ورق mdf توی 3 تا مرحله انجام داد که این خودش زمان برشو میبره بالا
    2 اگه بخوای در یه مرحله برش بزنی باید از یه ابزار 18 یا 12 میلیمتری استفاده بکنب که خود این خوراک ارش زیاده
    3 اصطلاک تیغ زیاد میشه ببینید یه تیغه زمانی غیر قابل استفادست که هنگام برش قطعه کار حالا اععم از mdf یا ملامینو لب پر بکنه اون زمان باید تیغه عوض بشه که یه تیغه خوب با یه مارک عالی قیمتش خیلی بالاست این تیغه های ارزونم که به اندازه پولشون کار میکنن

نظر منم اینه که هر دستگاهیو برای یه کاری ساختن،اگه شما سرعت و دقت بالا می خوای یه پنل بر اتومات بخر با سرعت و کیفیتش زندگی بکن

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

اکثریت دوستان با این کار مخالف هستند . ولی با احترام به نظر همه قبل از انصراف میخوام بازم بیشتر تحقیق کنم.
    قیمت بالای دستگاه CNC و هزینه های جانبی ان نسبت به درامد، در خدمات برش زیاد هست.
    قرار بود در استارت از CNC برای خدمات برش هم استفاده بشه ولی علت انتخاب cnc ، سوراخ کاری و شیار زنی همزمان با برش پنلها بود و در مراحل بعدی با خرید دستگاه هایی جدید مثل سوراخ زن اتومات و ... کابینت سازی را به صورت صنعتی انجام بدیم.
    دوستان اگر در این موارد هم نظر بدن ممنون میشم

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

با سلام
    نظرات همه دوستان قابل احترام اما بنده بشخصه برام هر دو مورد پیش اومده افرادی بودند که از cnc استفاده می کنند و از همه نظر راضی هستند البته میشه گفت از اون دست خدماتی هایی قدر هستند و همینطور مواردی بوده که از پنل بر اظهار رضایت کردند. در یک کلام شما باید بسته به موقیعت مکانی که هستی انتخاب کنی.
    در مورد سرعت باید بگم جای تعجب داره !!! امروزه همکاران ما روری سرعت و دقت و نرمی حرکت و ریزه کاریهای از این دست تمرکز دارند و باید بگم یک دستگاه cnc میتونه بصورت متوسط با سرعتی برابر با 50mm بر ثانیه برش بزنه دیگه بیشتر از این موضوع باز نمیکنم.
    در مورد قیمت باید بگم شما 40 تا هزینه میکنی واسه یه راسه بر که فقط کار برش میکنه اما با هزینه دو برابر شما صاحب یک دستگاه میشی که به مراتب خیلی کارآمدتر از راسه بر هستش قابل قیاس نیست. اینجور قیاس کردن کار بجایی نمیبره چون از اساس اشتباهه باید اول هدف مشخص کنی ببینی چی میخای تا تصمیم درست بگیری.

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

سلام
    متاسفانه کسانی که با دستگاه سی ان سی کار نکرده اند فکر می کنن که همین که دستگاه سی ان سی رو توی کارگاه بیارن دستگاه دیگه همه چی رو خودش اتومات انجام می ده!!
    ولی خبر ندارن ممکن کشیدن یک طرح و گرفتن جی کد زمان خیلی بیشتری صرف بشه تا زمانی که دستگاه داره کار می کنه!
    اصلا از هیچ جهتی توجیه نداره که برش مستقیم رو با سی ان سی زد مگر در شرایط خیلی خاص
    دوستی می گه یک دستگاه خارجی دیدن که سرعت برش خیلی خیلی زیادی داره من حق رو به شما می دم ولی فکر کردید قیمت این دستگاه چقدره؟(بالای 400 میلیون)
    یه خاطره بگم که یکی از همکاران ما که دستگاه دورکن و لبه چسبان داشت هی بما می گفت چه دستگاه سی ان سی دارید حال می کنم باهاش حتما کاسبی تون گرفته بعد از یه مدت دیدیم این بنده خدا یه دستگاه سی ان سی و پرس وکیوم خریده و جالب که هنوزه که هنوزه نمی تونه باهاش کار بکنه!!!
    مشکل اینجاست اونایی که با لبه چسبان و یا دورکن کار کردن اینکه فکر می کنن سی ان سی هم مثل لبه چسبان می مونه که قطعه رو از یه سر دستگاه می دی و از سر دیگه بدون دردسر تحویل میگیری!!! ولی خبر ندارن که چقدر اطلاعات تخصصی و زمان می خواد که از دستگاه سی ان سی درست استفاده کرد.

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

آن چه شرط بلاغ است با تو مي گويم تو خواه از سخنم پند گير خواه ملال

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

من با شما کاملا موافقم ایران ورک تو مثالی که زدم همین موضوع را گفتم حتی بعضی از دوستان کدهای معمولی برنامه نویسی نمدونند مثلا جبران شعاع ابزاری که شامل کدهای g 41 g42 g127 g128 g247 g248 واین همون قضیه دوست شما پیش میاد من چندین مدل دستگاه صنعتی وخونگی ساخته ام که این مشکلات با مشتریم دارم تنوع کار انقدر بالا ست که بعضی موقع با خریدار در مورد برنامه نویسی مشکل پیدا می کنم چون ام کدها و جی کدها را نمی دانند وقتی شما با ارت کم یا پاور میل برنامه نویسی می کنید شما برنامه ننوشتید در واقع با یک نرم افزار کمکی این کار انجام دادید ویک قسمتهای از برنامه در کارهای سری کاری نیاز به تغییر داره که انجا مشکل اساسی پیش میاد بعد تو کار خدمات میاند دستگاه سی ان سی با لبه چسبان یا دور کن مقایسه می کنند

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

در مورد سرعت باید بگم جای تعجب داره !!! امروزه همکاران ما روری سرعت و دقت و نرمی حرکت و ریزه کاریهای از این دست تمرکز دارند و باید بگم یک دستگاه cnc میتونه بصورت متوسط با سرعتی برابر با 50mm بر ثانیه برش بزنه دیگه بیشتر از این موضوع باز نمیکنم.
    cnc ها با توجه به مشخصاتشون مثلا سرعت و قدرت اسپیندل یا سرعت سروو ها و ... سرعت های برش مختلفی رو میتونند داشته باشند . اسپیندل 4 kw با سرعت 18000 rpm قابل مقایسه نیست با یه مدل 16 kw با سرعت 24000 rpm . قطعا برشکاری با مدل ضعیف با سرعتی که داره بصرفه نیست ، به همین دلیل از دوستان میخوام مدل و مشخصات و قیمت حدودی CNC رو که مثال میزنند بنویسند تا نظرات مستدل باشند تا بهتر بشه نتیجه گرفت.

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

سلام
    متاسفانه کسانی که با دستگاه سی ان سی کار نکرده اند فکر می کنن که همین که دستگاه سی ان سی رو توی کارگاه بیارن دستگاه دیگه همه چی رو خودش اتومات انجام می ده!!
    ولی خبر ندارن ممکن کشیدن یک طرح و گرفتن جی کد زمان خیلی بیشتری صرف بشه تا زمانی که دستگاه داره کار می کنه!
    یه خاطره بگم که یکی از همکاران ما که دستگاه دورکن و لبه چسبان داشت هی بما می گفت چه دستگاه سی ان سی دارید حال می کنم باهاش حتما کاسبی تون گرفته بعد از یه مدت دیدیم این بنده خدا یه دستگاه سی ان سی و پرس وکیوم خریده و جالب که هنوزه که هنوزه نمی تونه باهاش کار بکنه!!!
    مشکل اینجاست اونایی که با لبه چسبان و یا دورکن کار کردن اینکه فکر می کنن سی ان سی هم مثل لبه چسبان می مونه که قطعه رو از یه سر دستگاه می دی و از سر دیگه بدون دردسر تحویل میگیری!!! ولی خبر ندارن که چقدر اطلاعات تخصصی و زمان می خواد که از دستگاه سی ان سی درست استفاده کرد.
    درسته دوست عزیز کسی که فقط ظاهر قضیه رو می بینه و بدون تخصص یا سواد کافی استارت کاری رو میزنه قطعا به مشکل بر میخوره.
    افراد اکیپ ما تقریبا تخصص و سابقه کار با انواع ماشین الات صنعتی و یا حتی تجربه شرکت در راه اندازی کارخانه های مختلف رو دارند. متخصص برق صنعتی، مکانیک، کامپیوتر و ... من هم تجربه برنامه نویسی کامپیوتر و میکرو کنترل، طراحی 3 بعدی و کار با میکرو کنترلر ها و ... در زمان دور رو دارم(سالها قبل اقدام به ساخت CNC کوچک با اسکنر کردم که در مراحل پایانی نیمه تمام ماند). برای نمونه اقدام به طراحی و ساخت دستگاهی که در صنعت ساختمان استفاده میشه و با استفاده از اتوماسیون از بهترین نمونه موجود 4 برابر سریعتر و سودی حداقل 6 برابر بیشتر رو داره . حتی زمانی که در ساخت کابینت بودیم به یراق الات موجود در بازار اکتفا نکردیم و دست به طراحی مکانیزم های مکانیکی و برقی جدید زدیم
    هدف اصلی از خرید cnc بعنوان مکمل با دیگر دستگاه ها برای ساخت کابینت بصورت صنعتی بود( فعلا در حال تحقیق هستیم). ولی بدلایل خاصی برای استارت کار برای خدمات برش هم میخواستیم استفاده کنیم. بعضی از دوستان نظرشون رو گفتن، ولی باید چند CNC رو در حال کار از نزدیک ببینم.

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط qwert نمایش پست ها
    من با شما کاملا موافقم ایران ورک تو مثالی که زدم همین موضوع را گفتم حتی بعضی از دوستان کدهای معمولی برنامه نویسی نمدونند مثلا جبران شعاع ابزاری که شامل کدهای g 41 g42 g127 g128 g247 g248 واین همون قضیه دوست شما پیش میاد من چندین مدل دستگاه صنعتی وخونگی ساخته ام که این مشکلات با مشتریم دارم تنوع کار انقدر بالا ست که بعضی موقع با خریدار در مورد برنامه نویسی مشکل پیدا می کنم چون ام کدها و جی کدها را نمی دانند وقتی شما با ارت کم یا پاور میل برنامه نویسی می کنید شما برنامه ننوشتید در واقع با یک نرم افزار کمکی این کار انجام دادید ویک قسمتهای از برنامه در کارهای سری کاری نیاز به تغییر داره که انجا مشکل اساسی پیش میاد بعد تو کار خدمات میاند دستگاه سی ان سی با لبه چسبان یا دور کن مقایسه می کنند
    من اطلاعاتی در مورد کار با دستگاه های cnc ندارم ولی بهتر نیست برای برش mdf از برنامه های cutting optimizer مثل GoNest 2D که خروجی جی کد دارن استفاده بشه بجای ارت کم و یا پاور میل؟

برای ما عزیزه

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

با سلام به همهگی دوستان عزیز
    اولا سی ان سی قابلیتهای زیادی داره که یکیش برشه
    دوما برش ام دی اف 16 میل تو یه پاس امکان پذیره فقط باید ابزار مناسب استفاده کنید . من از ابزار با قطر 6 و مارک آردن استفاده میکنم حدود 60 ورق بریدم و لب پر هم نداشته . ولی هر برشی رو با سی ان سی انجام نمیدم
    قطعات کوچیک رو با دور کن انجام میدم . ولی پیشنهاد من خرید سی ان سی است . برای برش صاف از کات مستر استفاده میکنم . کات مستر رو روی قطر 6 تنظیم کردم و ازش اکسپورت dxf میگیرم و با ارتکم جی کد میگیرم . میانگین برش هر ورق هم حدود 10 دقیقه است .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع