صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: راهنمایی برای خرید

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

پیش فرض راهنمایی برای خرید

سلام دوستان عزیز
    من برای خدمات برش، از دستگاه cnc بجای دستگاه دورکن میخواهم استفاده کنم و سوالاتی دارم که امیدوارم شما بتونید کمکم کنید.
    شرایط کار:
    همونطور که گفتم قراره بجای دورکن استفاده بشه و تمام برشهای مستقیم یا منحنی با این دستگاه انجام بشه.
    برش ورق کامل 1.83*3.66
    حداقل 50 ورق در یک شیفت کاری
    8 تا 10 ساعت کار تقریبا مداوم

سوالات:

1. اینکار از نظر اقتصادی بصرفه هست(از نظر من و مشتری)؟

2. سرعت برش cnc به نسبت دورکن
    3. از چه cnc و با چه مشخصاتی باید استفاده کنم
    4. هزینه ها مثلا تیغه و ...
    5. تاثیری در پرت mdf دارد؟
    6. سازنده cnc مناسب وقیمت
    7. تجهیزات جانبی مورد نیاز
    در اخر اگر اطلاعاتی دیگر در این رابطه دارید ممنون میشم کمکم کنید.
    با سپاس

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

با سلام - دوست عزیز اگر می خواهید برش های صاف بزنید یعنی خدمات برش داشته باشید صد البته که باید از پانل بر یا بقول شما دور کن استفاده بشه . چون هزینه کمتری داره و سرعت بیشتر ولی اگه بخواهید برش بصورت منحی بزنید صد البته که باید با سی ان سی برش بددید .

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

ممنون دوست عزیز از جوابتون.
    در چندین سایت سرعت و هزینه برش cnc را کمتر از پنل بر حساب میکردن (بجز هزینه خرید دستگاه)
    ایا cnc مزیتی نسبت به پنل بر در برش های صاف داره؟

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

خب اون چیزی که کاملا واضحه اینه که cnc برای برش نیست یعنی صرف اینکه بگیری و برای برش استفاده کنی درست نیست نه توجیح اقتصادی داره و نه و عقلانی اما شما همیشه هم کار برش نخواهی داشت کسی از آینده خبر نداره شاید بعد مدتی به سمت خدمات حکاکی و نظایر این برید اما روی هم رفته کاملا مشخصه که cnc بهتره. پرت کاری خیلی کمتره (با cnc پرتی یه تیکه در میاد ولی دور کن نه) از نظر زمانی که اصلا قابل قیاس نیست و مشخصه که cnc سریع تر کار میزنه (تو 10 دقیقه میتونی بدون دخالت فردی یه ورق 183 خورد کنی، بنده آمار 58 ورق در روز دارم که با cnc خورد میکنند) از نظر جانی ایمن تره ، آینده نگری هم هست و با یه تیر دو نشون میزنی از نظر سرعت بسته به دستگاهی داره که خرید میکنید (cnc میتونه خیلی از پنل بر هم سریع تر خورد کنه)وسایل جانبی نیاز نداره بجز تیغ که وجه مشترک داره با پنل بر
    فقط بحث درآمد زایی میمونه که بهتره دوستان بگن
    فقط اگر تعداد ورقی که میخای خورد کنی بالاست بهتره از پنل-بر اتومات استفاده کنی نه دور کن و cnc
    ویرایش توسط iNano : 2014/11/05 در ساعت 02:26

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

سلام دوست عزیز
    منطورتون از توجیه اقتصادی نداره، به چه دلایلی هست؟ قیمت بالای CNC؟ هزینه های کارگر؟ یا لوازم مصرفی؟ تعمییر و نگهداری؟ هزینه برق و غیره؟ لطفا یکم بیشتر توضیح دهید چون در ادامه با توجه به توضیحاتتون بنظر cnc بصرفه تر هست

(تو 10 دقیقه میتونی بدون دخالت فردی یه ورق 183 خورد کنی، بنده آمار 58 ورق در روز دارم که با cnc خورد میکنند)
    لطفا مشخصات دستگاه رو بنویسید

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

منظورم فقط قیمت تمام شده cnc هست و در موارد دیگه cnc بهتر هستش
    یک دستگاه 3محور روتر جوابگو هستش البته باید از مکانیک خوبی برخوردار باشه

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

با سلام به دوستان - باید بگم که نظرمن با نظر دوستمون (inano) کمی فرق میکنه . یک مقایسه بین دستگاه پانل بر کارگاهی یا همون خط زن که کابینت سازان دارند با سی ان سی میکنم .
    1 -با سی ان سی میشه تو هر دقیقه تقریبایک متر طول ام دی اف 16 میل رو برید در حالی که با خط زن میشه یک متر رو در 10 ثانیه برید. البته اگه کار سری باشه میشه 3 تا ورق رو روهم گذاشت و برید یعنی در هر 3 ثانیه یک متر .
    2 - قیمت سی ان سی 366 *183 بالای 100 میلیونه ولی خط زن 380 بالای 35 میلیون
    3 -در سی ان سی اگه بخواهید در هر یک دقیقه یک متر برش بدهید باید حداقل از قلم 6 استفاده کنید ولی در خط زن خوراک اره فقط 3میلیمتر است . پس پرت سی ان سی بیشتر از خط زن است . مثال : قطعه 300*362 میلی متر در یک ورق با خط زن میشه 60 قطعه برش بدید ولی در سی ان سی 45 قطعه . حا لا کدوم پرت بیشتری داره ؟
    4 - هزینه قلم در سی ان سی بیشتر از خط زن است .

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

31
    iNano
    عزیز از راهنمایی شما خیلی ممنونم امیدوارم بقیه دوستان هم وارد بحث بشن و کمک کنند.
    بیشتر کارگاه های برشی که من میشناسم و با اونها کار کردم خدمات ضعیفی رو میدن مثلا اشتباه در اندازه ها یا لب پر کردن یا خش انداختن ورق ها و ...یا خدماتشون ناقص هست مثلا فقط برش یا cnc (فکر کنم به دلیل کمبود جا).

اما روی هم رفته کاملا مشخصه که cnc بهتره. پرت کاری خیلی کمتره (با cnc پرتی یه تیکه در میاد ولی دور کن نه) از نظر زمانی که اصلا قابل قیاس نیست و مشخصه که cnc سریع تر کار میزنه (تو 10 دقیقه میتونی بدون دخالت فردی یه ورق 183 خورد کنی، بنده آمار 58 ورق در روز دارم که با cnc خورد میکنند) از نظر جانی ایمن تره ، آینده نگری هم هست و با یه تیر دو نشون میزنی از نظر سرعت بسته به دستگاهی داره که خرید میکنید (cnc میتونه خیلی از پنل بر هم سریع تر خورد کنه)
    حالا با توجه به توضیحات شما اگر برش ها با cnc انجام شود مشتری نگرانی هزینه برش های منحنی را نخواهد داشت میتوان برشهای L یا کج داد،پرت کمتر و اندازه ها دقیقتر میشود و بدلیل جابجایی کمتر امکان اسیب رسیدن به پنل های برش خورده کمتر می شود و در نهایت سرعت کار بالاتر میرود. این یعنی حل شدن اکثر مشکلاتی که من کابینت ساز با کارگاه های برش داشتم.

وسایل جانبی نیاز نداره بجز تیغ که وجه مشترک داره با پنل بر
    بحث هزینه های مواد مصرفی و جانبی هم حل شد
    به نظر تنها ایراد قیمت بالای دستگاه cnc فرز نسبت به پنل بر هست که اگر سرعت کار به همان نسبت بالا باشد می توان این موضوع را نادیده گرفت.
    حالا دوستانی که با هر دو دستگاه کار کردن بگن برای یک طرح برش مشخص سرعت cnc نسبت به پنل بر چه مقدار سریعتر هست با ذکر مدل دو دستگاه

همراه
    [ ]
    میزان امتیاز
    0
    Array

اقای زرین چوب شما با هر دو دستگاه کار کردین؟ لطفا مدل دستگاه cnc بهمراه مشخصات رو که برای مقایسه انتخاب کردین بگید
    1 -با سی ان سی میشه تو هر دقیقه تقریبایک متر طول ام دی اف 16 میل رو برید
    توی فیلمهایی که از دستگاه های اروپایی دیدم سرعت برش خیلی بیشتر بود مثلا برای طرح برش تقریبا متوسط، کمتر از 5 دقیقه وقت میبرد. دستگاه های دست سازی که دیدم و به صورت اماتور ساخته شده بودن سرعتی بشتر از یک متر بر دقیقه داشتن.
    البته اگه کار سری باشه میشه 3 تا ورق رو روهم گذاشت و برید یعنی در هر 3 ثانیه یک متر .
    متاسفانه متوجه منظورتان نشدم کمی بیشتر توضیح میدین؟
    2 - قیمت سی ان سی 366 *183 بالای 100 میلیونه ولی خط زن 380 بالای 35 میلیون
    ولی متاسفانه تعداد CNC هایی که ابعاد میز کارشان مناسب باشد کمتر پیدا میشوند. فعلا از یک شرکت که نمایندگی ان در شهر ما هست قیمت گرفتم که دستگاهی با مشخصات خوبی داشت قیمت هم خیلی پایینتر از این رقم بود.
    3 -در سی ان سی اگه بخواهید در هر یک دقیقه یک متر برش بدهید باید حداقل از قلم 6 استفاده کنید ولی در خط زن خوراک اره فقط 3میلیمتر است . پس پرت سی ان سی بیشتر از خط زن است . مثال : قطعه 300*362 میلی متر در یک ورق با خط زن میشه 60 قطعه برش بدید ولی در سی ان سی 45 قطعه . حا لا کدوم پرت بیشتری داره ؟
    در کابینت سازی اکثر مواقع تعداد برشها خیلی کمتر از این مقدار هست. بیشتر قطعات برای یونیت های بدنه هست که سایز بزرگ دارند. اگر بطور میانگین تعداد برشهای عرضی و طولی را 7 و 5 حساب کنیم پس میشود 21 و 15 میلیمتر اختلاف
    4 - هزینه قلم در سی ان سی بیشتر از خط زن است .
    در یکی از سایت ها نوشته بود که با یه تیغه 50 هزار تومانی میشود 80 ساعت کار کرد. اگر این اطلاعات درست باشد با روزی 8 ساعت کار، هرماه 3 تیغ که جمعا میشود 150 هزار تومان یا روزی 5 هزار تومان.زرین چوب عزیز منتظر نظرات شما هستم

یار و یاور ماست

[ ]
    میزان امتیاز
    1
    Array

دوست عزیز من اگه جای شما بودم هیچ وقت برا برشکاری از سی ان سی استفاده نمی کردم صرفه اقتصادی نداره فقط توی برشهای منحی جواب خوب میده شما می خواهید چقدر هزینه کنید استهلاک دستگاه برش سی ان سی فقط بر حسب مصرف تیغه محاسبه نمی شود شما برای برش با سی ان سی حتی یک طرح مستقیم برنامه نویسی باید انجام بدین خود این کار هزینه است واگه برنامه نویستون عالی باشه بتونید برنامه نویسی خطی انجام بدین در غیر اینصورت باید از نرم افزار جانبی استفاده کنید باز هم وقت وهزینه برا یک دستگاه برش متوان با 28 میلیون هزینه کار انجام داد برا دستگاهی شما میخواهین سی ان سی باشه حداقل با سرعت بالا 85 میلیون در ابعاد یک ورق کامل ام دی اف جواب بده حالا ریش قیچی دست شما خودتان مقایسه کنید کدام می صرفه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع